menusearch
bzra.ir

برگزاری آزمونهای تافل در موسسه بهار زبان آموزان اردبیل

صفحه اصلی
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۱۹:۱۵
۱۳۹۷/۵/۲۳ سه شنبه
(0)
(0)
برگزاری آزمونهای تافل در موسسه بهار زبان آموزان اردبیل
برگزاری آزمونهای تافل در موسسه بهار زبان آموزان اردبیل
درباره آزمون تافل Primary :

راه حلی همه جانبه برای برنامه های انگلیسی
آزمون های تافل Primary می توانند به منظور نظارت بر پیشرفت دانش¬آموز در طول زمان و در صورت لزوم برای تعیین سطح به کار روند.
این آزمون ها برای موارد ذیل طراحی شده¬اند:
• برنامه های انگلیسی زبان
• مدارس محلی که تدریس انگلیسی بخشی از برنامۀ آموزشی شان می باشد
گزارشات جامع نمره، توضیحات معناداری از آنچه دانش¬آموزان می توانند انجام دهند ارائه می¬دهد و به دانش¬آموزان، معلمان و والدین کمک می کند تا اهدافشان را با تمرکز بر یادگیری آینده در نظر بگیرند. به عنوان یک معلم می توانید از آزمون¬های تافل Primary در موارد ذیل استفاده کنید:
• نظارت بر پیشرفت دانش آموز
• شناسایی نقاط قوت و ضعف دانش آموز
• تعیین اهداف آموزشی  برای برنامه ریزی در اینده
• تعیین سطح (در صورت لزوم)
• برقراری ارتباط با والدین در خصوص یادگیری دانش آموز

 

چطور میتوانید کمک کنید
معلمان در کمک به دانش آموزان نوجوان جهت دستیابی به اهداف یادگیری¬شان مؤثر هستند. والدین نیز نقش تعیین کننده ای در تمام دستاوردهای آموزشی دارند. شما از طریق همکاری با معلمان می توانید نیازهای فرزندتان را در جهت رسیدن به اهدافش راهنمایی و حمایت کنید.
بازخورد دریافت¬شده در گزارش نمره تافل Primary برای کمک به پیشبرد راه طراحی شده است. به کمکِ اطلاعات ارائه شده در هر گزارش، به درک واضحی از توانایی های فرزندتان و زمینه های نیازمند بهبود دست خواهید یافت.

 

 

گزینه ­های آزمون برای دانش­ آموزان سطوح مختلف

دانش­ آموزان نوجوان براساس برنامه­ های درسی مدارس و عوامل دیگر، توانایی­های زبان انگلیسی خودشان را در زمان­های متفاوت و به روش­های مختلفی به دست می­آورند. برنامه تافل Primary دو نوع ازمون دارد:

  • آزمون خواندن (ریدینگ) و شنیداری (لیسنینگ) کاغذی مرحله اول
  • آزمون خواندن (ریدینگ) و شنیداری (لیسنینگ) کاغذی مرحله دوم

هر آزمون، نمرات قابل اطمینانی را ارائه می­دهد و نمرات تمام آزمون­ها با سطوح چارچوب مرجع مشترک اروپایی (CEFR) تطبیق داده می­شود. به علاوه نمرات بخش ریدینگ تافل Primary با ارزیابی­های Lexile تطبیق داده می­شود که یافتن کتاب­ها و مقالات مناسب سطوح ریدینگ انگلیسی دانش ­آموزان را آسانتر می­کند.

 

 

 

نمره دهی و گزارش نویسی تافل Primary
گزارشات نمره
گزارشات نمره و گواهینامه های شایستگی برای دانش آموزان مفید و انگیزشی است. گزارشات نمرۀ کامل و جامع، دستاوردهای دانش¬آموزان به عنوان زبان آموزان انگلیسی و زمینه های آمادۀ بهبود را مورد تأکید قرار می دهد. مدت زمان سریع گزارش نمره به شما در برنامه¬ریزی آموزشی کمک می کند.
گزارشات نمره اطلاعات متنوعی را شامل می¬شود.
• سطوح نشان دهندۀ مهارت
• توصیفات مهارتی با اطلاعات معنادار هر بخش که شامل توصیه هایی برای مراحل بعد و بهبود توانایی¬های زبان انگلیسی به دانش آموزان می¬شود
• مقیاس نمرات که پیشرفت در سطوح را نشان می دهد
دانش آموزانتان روزی در جهان تأثیرگذار می شوند. شما اکنون می توانید با استفاده از یک استاندارد جهانی برای حمایت از آموزش و یادگیری، بهترین شروع را به آنها ارائه دهید.
چارچوب مرجع مشترک اروپایی (CEFR) یک استاندارد مورد استفاده از سوی مربیان سراسر دنیا است که مهارت های زبان دانش¬آموزان را ارزیابی می¬کند. نمرات تافل پرایمر با سطوح CEFR تطبیق داده می شوند بنابراین می توانید از توانایی های دانش آموزانتان برمبنای یک استاندارد بین المللی قابل قبول مطلع شوید.
نمرات بخش ریدینگ تافل Primary به منظور کمک به دانش¬آموزان در رابطه با مهارت خواندن انگلیسی از همان ابتدا، با ارزیابی¬ های ریدینگ Lexile انطباق داده می¬شوند که یافتن کتاب ها و مقالات مناسب توانایی¬های ریدینگ زبان انگلیسی را آسانتر می¬کند.

 

آزمون¬های تافل Primary ، ارزیابی های جدیدی است از سوی مؤسسه ETS برای کمک به شکل¬گیری آموزش زبان انگلیسی دانش آموزان به شیوه ای که قبلاً هرگز انجام نداده اید. این آزمون ها برای دانش آموزان بالای 8 سال طراحی شده اند و مهارت های انگلیسی زمینه ساز برای موفقیت آینده دانش آموزان را ارزیابی می¬کند.

 

آزمون¬های تافل Primary برای موارد ذیل طراحی شده¬اند:
• راهنمایی اهداف آموزشی
• نظارت بر پیشرفت دانش¬آموز
• شناسایی نقاط قوت و ضعف دانش¬آموز
• تعیین اهداف آموزشی
• اطلاع از تصمیمات تعیین سطح (در صورت لزوم)
• تأکید بر کار فردی و گروهی با دانش¬آموزان
• ارتباط با والدین درخصوص یادگیری دانش¬آموز

 

آزمون¬های تافل Primary می توانند برای نظارت بر پیشرفت دانش آموز در طی زمان مورد استفاده قرار گیرند و در صورت لزوم دانش آموزان را در سطوح آموزش زبان انگلیسی قرار دهند. این آزمون ها برای موارد ذیل طراحی شده اند:
• برنامه های انگلیسی زبان
• مدارس محلی که تدریس انگلیسی قسمتی از برنامه درسی شان می باشد

 

• آزمون ریدینگ و لیسنینگ- مرحله اول: آزمون کاغذی
• آزمون ریدینگ و لیسنینگ- مرحله دوم: آزمون کاغذی

 

مهارتهای ریدینگ و لیسنینگ (مرحله اول و دوم) .

 

 

 

هر دو آزمون¬های ریدینگ و لیسنینگ تافل Primary توسط ETS Preferred Network offices نمره داده می شوند و از مشخصۀ آن گزارش نمره سریع است. نمره¬دهی آزمون گفتاری تافل Primary در مرکز ای تی اس و توسط ارزیاب های آموزش دیدۀ ای¬تی¬اس صورت می¬گیرد.
آزمون ریدینگ و لیسنینگ تافل Primary - مرحلۀ اول نمرات براساس تعداد سؤالاتی محاسبه می¬شود که دانش آموز به آنها پاسخ درست داده است. پاسخ نادرست نمره منفی ندارد. تعداد پاسخ های درست در هر بخش به سطح 4-1 ستاره و مقیاس نمره 109-101 تبدیل می¬شود.
آزمون ریدینگ و لیسنینگ تافل Primary - مرحلۀ دوم نمرات براساس تعداد سؤالاتی محاسبه می شود که دانش¬آموز به آنها پاسخ درست داده است. برای پاسخ نادرست نمره منفی وجود ندارد. تعداد پاسخ¬های درست در هر بخش به سطح 5-1 مدال و مقیاس نمره 115-104 تبدیل می¬شود.


درباره آزمون تافل Junior :
 

آزمون¬های تافل Junior برای دانش آموزان بالای 11 سال در نظر گرفته شده است، این آزمون ها بینشی واقعی از مهارت های ارتباطی انگلیسی دانش آموزان ارائه می دهد که در گرفتن بهترین تصمیمات و راهنمایی در مسیر موفقیت به شما کمک میکند.

• آزمون استاندارد تافل Junior – یک آزمون کاغذی برای سنجش درک مطلب خواندن، درک شنیداری، صورت و معنای زبانی است. آزمون استاندارد تافل Junior در حال حاضر در بیش از 50 کشور در سراسر دنیا در دسترس است.

 

آزمون های تافل Junior بخشی از ارزیابی های مجموعۀ تافل است که آزمون تافل IBT و دوره¬های ارزیابی تافل ITP را نیز شامل می شود. باتوجه به تاریخچۀ طولانی و قابل اطمینان آزمون تافل، آزمون های تافل Junior برای آزمون زبان از به روزترین شیوه¬ها استفاده می¬کنند که برای اهداف مورد نظرشان قابل قبول، قابل اعتماد و معتبر هستند. علاوه براین، نمرات تافل Junior با سطوح CEFR تطابق داده می¬شوند تا موفقیت را با توجه به استاندارد بین¬المللی بسنجند و درک عمیق تری از سطوح مهارت انگلیسی دانش آموزان ارائه دهند.

 

 

آزمون­های تافل Junior به روش آزمون استاندارد تافل Junior (آزمون کاغذی) هستند. آزمون­ها، مجموعه متفاوتی از مهارت­های زبان انگلیسی را می­ سنجند. هر  آزمون در اجرا و نمره­ دهی قابل اطمینان هستند و نمرات هر آزمون با سطوح چارچوب مرجع مشترک اروپایی (CEFR) تطابق داده می­شود. علاوه بر این، نمرات تافل Junior با ارزیابی­های MetaMetrics® Lexile® نیز تطابق داده می­شود که به انتخاب کتاب برای سطح مناسب خواندن و بهبود مهارت خواندن انگلیسی دانش ­آموزان کمک می­کند.

 

 

طراحی آزمون استاندارد تافل Junior

آزمون استاندارد تافل Junior ، آزمون ارائه شدۀ کاغذی و قابل دسترسی، به لحاظ اجرا راحت و مناسب است. این آزمون گزینۀ مناسبی برای مؤسسات و برنامه­ هایی است که تأثیرپذیری و گزارش سریع نمره را مدنظر دارند.آزمون، مهارت­های ذیل را می­سنجد:

 

بخش

تعداد سؤالات

مقیاس نمره

زمان آزمون

درک شنیداری

42

300-200

40 دقیقه

صورت و معنای زبان

42

300-200

25 دقیقه

درک مطلب خواندن

42

300-200

50 دقیقه

کل

126

900-600

یک ساعت و 55 دقیقه

 

 

 

 

بهترین راه بهبود توانایی خواندن انگلیسی دانش ­آموزان، روخوانی است. نمره­های تافل Junior و ارزیابی­های Lexile، یافتن کتاب‌های مناسب برای سطح خواندن را آسان‌تر می­کند.

هر گزارش نمره از تافل Junior شامل ارزیابی Lexile می­شود که توانایی خواننده و سطح دشواری متن را در مقیاس یکسانی قرار می­دهد. استفاده از ارزیابی­های Lexile، حدس و گمان انتخاب کتاب­های مناسب سطح خواندن دانش­آموز را از بین می­برد.

Grade

Reader Measures, Mid-Year

1

Up to 300L

2

140L to 500L

3

330L to 700L

4

445L to 810L

5

565L to 910L

6

665L to 1000L

7

735L to 1065L

8

805L to 1100L

9

855L to 1165L

10

905L to 1195L

11 and 12

940L to 1210L

نکته: این سطوح خواندن مربوط به دانش­آموزان بومی انگلیسی زبان در ایالت متحده آمریکا است.

 

 

 

گزارشات نمره تافل Junior ابزاری ارزشمند در جهت کمک به راهنمایی دانش آموزان است. این گزارشات شامل نمرات هر بخش، نمره کل و همچنین عبارات «می توانم انجام دهم» می باشد که به دانش آموزان، والدین و مربیان در فهم سطوح مهارتی و پیشرفت دانش آموز کمک می کند. با توجه به تطابق نمرات با سطوح CEFR، می توانند در مبنای بین المللی دارای اهمیت باشند. همچنین با توجه به تطابق نمرات با ارزیابی¬های Lexile، انتخاب کتاب‌های مناسب سطح برای پیشرفت مهارت خواندن زبان انگلیسی توسط مربیان نیز آسان‌تر می¬شود.
آزمون¬های تافل Junior ، سطح فعلی مهارت زبان انگلیسی آزمون¬دهنده را می¬سنجد .باتوجه به پیشرفت سریع مهارت انگلیسی آزمون¬دهنده در ردۀ سنی پیشنهادی تافل Junior ، توصیه می¬شود که نمرات بیش از دو سال مورد استفاده قرار نگیرد. با این حال با مشاهدۀ همان سطح یادگیری زبان انگلیسی، نمرات بیش از دو سال نیز معتبر است.

 

 

آزمون¬های تافل Junior چیست؟
آزمون¬های تافل جونیور، ارزیابی مهارت زبان انگلیسی است که برای دانش¬آموزان بالای 11 سال طراحی شده است. این آزمون¬های ارزیابی واقعی و قابل اطمینانی از سطوح مهارت زبان انگلیسی دانش¬آموزان ارائه می¬دهد که در گرفتن بهترین تصمیمات به شما کمک می¬کند.
به علاوه نمرات این آزمون¬ها با سطوح چارچوب مرجع مشترک اروپایی (CEFR) تطابق داده می¬شوند که به درک بهتر سطوح مهارتی دانش¬آموز کمک بهتری می¬کند. نمرات با ارزیابی¬های نیز تطبیق داده می¬شوند تا به یافتن کتاب مناسب سطوح خواندن برای پیشرفت زبان انگلیسی با گذشت زمان کمک کنند. ¬

 

آزمون های تافل Junior کاربردهای متعددی در کلاس های انگلیسی دارند که می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
• داشتن مهارت های کافی ارتباطی زبان انگلیسیِ دانش  آموز در کلاس های دارای زبان تدریس انگلیسی و یا نیاز برای کلاس های تقویتی انگلیسی برای مشارکت کامل در دوره های محتوایی را مشخص می کند
• دانش آموزان را در برنامه های زبان انگلیسی قرار می دهد به طوریکه هماهنگ با سطح مناسب تدریس باشند
• به منظور سنجش یادگیری و مهارت، بر پیشرفت دانش آموزان با گذشت زمان نظارت می کند
• به منظور اطلاع والدین، از عبارت های «می توانم انجام دهم» در گزارش نمره استفاده می کند
• در مورد انتخاب کتاب مناسب براساس ارزیابی های Lexile به دانش¬آموزان مشاوره می دهد تا مهارت خواندن انگلیسی خود را بهبود بخشند
• با در نظرگرفتن مبنای بین المللی، موفقیت دانش آموز را با سطوح مطابقت می¬دهد

 

برنامه های انگلیسی سراسر دنیا به آزمون های تافل Junior اطمینان دارند تا در گرفتن بهترین تصمیمات راجع به دانش-آموزان به آنها کمک کند. استفاده کنندگان این آزمون¬ها موارد ذیل هستند:
• برنامه های انگلیسی زبان برای تعیین سطح و نظارت بر پیشرفت
• مدارس بین المللی دارای زبان تدریس انگلیسی
• مدارس کشورهای غیرانگلیسی زبان با تمرکز بر محتوای تدریس انگلیسی

 

آزمون های تافل Junior را در مدرسه و مرکز زبان خود می توانید برگزار کنید .برای اجرای آزمون با مرکز تافل زبان نگار در تماس باشید. 

 

نمره دهی آزمون استاندارد تافل Junior توسط دفاتر ETS Preferred Network انجام می شود و گزارش سریع نمره مشخصۀ بارز آن می باشد.

 

آزمون های تافل Junior سطح فعلی مهارت زبان انگلیسی آزمون¬دهنده را ارزیابی می¬کند با توجه به پیشرفت سریع مهارت انگلیسی آزمون دهندگان این ردۀ سنی در تافل Junior ، توصیه می¬شود نمرات بیش از دو سال استفاده نشود. با این¬حال، در صورت مشاهدۀ همان سطح از یادگیری زبان انگلیسی نمرات بیش از دو سال نیز اعتبار دارد.
 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر