بهار زبان در جشنواره بادبادک

بهار زبان در جشنواره بادبادک

 

جشن بادبادک ها- اردبیل

 

بادبادک ها یک ساعت نگذشته از زمان جشنواره یکی یکی اوج می گیرند، برخی بی توجه به تمامی مشکلات زیست محیطی که حتی اطراف دریاچه شورابیل به دغدغه جدی طرفداران محیط زیست تبدیل شده است، به آسمان می پیوندند.

اوج گیری بادبادک ها در حالی است که محوطه اطراف دریاچه ساماندهی مطلوب ندارد و زباله را می توان هر کجا پیدا کرد.

کاهش سطح آب دریاچه و کوچک شدن اندازه آن در کنار تبدیل آب شور آن به آب شیرین موجب شده است شورابیل که دریاچه ای طبیعی با زیست محیط منحصر به فرد بود امروز به یک دریاچه مصنوعی شبیه باشد.

در جشن بادبادک ها از تمامی دستگاه های اجرایی تصمیم ساز استان از جمله استانداری، فرمانداری، شهرداری و محیط زیست دعوت شده است و با این وجود نمایندگان دستگاه های ذکر شده شاید چندان فرصتی برای یکی از اصلی ترین ضرورت های حفاظت از محیط زیست یعنی آموزش نسل آینده نداشته اند که حضور خود را ضروری بدانند.

جشن بادبادک ها- اردبیل

ساخت و سازهای بی رویه اطراف دریاچه قرار است با پروژه های گردشگری مصوب یا در حال بررسی افزایش نیز داشته باشد و آلاچیق هایی که با هدف جذب گردشگر احداث شده است زیر نور تیز آفتاب از شکل و جذابیت افتاده و غروب شورابیل را غمگین می سازد.

ستاره با دوست خود بادبادک دست ساز را به هوا می فرستد طولی نمی کشد که مادر به جمعشان اضافه می شود. برنامه های شاد و مفرح در اردبیل طی سال های اخیر به همت دستگاه های متولی از جمله شهرداری افزایش یافته است. و استقبال گسترده نشان می دهد مردم شهر اردبیل نیازمند فرصت هایی برای شاد بودن و تمرین شاد زیستن هستند.

مادر ستاره اینبار خودش نخ بادبادک را به دست گرفته است. با ذوق و شوق تمام بالا رفتن آن را تماشا می کند و فارغ از مشکلات روزمره از لطفی که آسمان و زمین در آن لحظه به وی نثار کرده است، لذت می برد.

جشن بادبادک ها- اردبیل

به گفته رئیس هیئت مدیره موسسه حیات پاک در اردبیل مشکلاتی که توسط خود ما بر محیط زیست وارد آمده ضرورت حمایت و بازگشت از رفتار سابق را ایجاب می کند.

سعیده عزیززاده خود بادبادک دست سازش را در کنار بادبادک کودکان  و نوجوانان که حالا به جمعشان والدین نیز اضافه شده است، به هوا می فرستد و تاکید دارد که نقش سازمان های مردم نهاد در نهادینه کردن این حمایت غیر قابل انکار است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص اینکه اصلی ترین مشکل محیط زیست اردبیل چیست به موضوعی اشاره می کند که تازگی ندارد اما به حدی در صحبت های شعار زده پنهان مانده که بی رمق گوشه ای به حال خود رها شده است.

جشن بادبادک ها- اردبیل

عزیزاده نه اشاره به  کم آبی و خشکسالی دارد و نه فرونشست دشت اردبیل و یا فرونشست گردنه حیران با تغییر کاربری محیط زیست آن، تغییر غیر کارشناسی و خالی از فایده اقلیم شورابیل و یا بلایی که بر سر ماهی قزل آلای نئور حادث شد.

این فعال محیط زیست در پاسخ مهر نه به تغییر کاربری خاک، چرای بی رویه دام، آلودگی هوا و تخریب محیط زیست در مناطق گردشگری اردبیل اشاره ندارد بلکه در یک جمله گفت: اصلی ترین مشکل نبود آگاهی است.

رئیس هیئت مدیره حیات پاک در اردبیل با بیان اینکه این نبود آگاهی شده بلای جان طبیعت و محیط زیست اردبیل یک هدف اصلی برگزاری جشنواره بادبادک را تجدید پیمان کودک با طبیعت عنوان کرد.

جشن بادبادک ها- اردبیل

وی افزود: این موسسه در نظر دارد با برگزاری برنامه های شاد و مفرح فرهنگ حمایت از محیط زیست را بین کودکان و نوجوانان نهادینه سازد.

آموزش البته به تعبیر فعال محیط زیست امری فراگیر است اما دست سمن ها بسته و نیازمند حمایت معنوی هستند. بطوریکه عزیزاده تصریح کرد: اگر حمایت شویم می توانیم برنامه ها را در وسعت بیشتری به اجرا درآوریم و بخش های مختلف دیگر نیز اضافه کنیم.

رئیس هیئت مدیره موسسه حیات پاک در اردبیل برگزاری جشنواره بادبادک ها را با هدف نشاط آفرینی در بین کودکان و نوجوانان دانست و افزود: سبک این جشنواره استفاده بهینه از ابزارهای دور ریختنی و باز تولید این ابزار با بهره گیری از خلاقیت است.

جشن بادبادک ها- اردبیل

نزدیک عصر بادبادک هایی که راهشان را از میان ساختمان های مزاحم پیدا کرده اند به خورشید رسیده اند. خورشید هم قد خود را کوتاه کرده و با غروبش می خواهد دست آرزوهای کودکان شهر من را بگیرد. «ما محیط زیستمان را دوست داریم، شما چطور؟»

بازتات خبری جشنواره در خبرگزاری ایسنا

منبع خبر: سایت موسسه حیات پاک

خبرنگار: ونوس بهنود

بهار زبان در جشنواره بادبادک
جشنواره بادبادکها اردبیل جشنواره بادبادکهای اردبیل بهار زبان bzra bzra9060 بهار زبان آموزان اردبیل آموزش آموزش زبان آموزش آنلاین آموزش آنلاین زبان آموزش زبان انگلیسی آموزش زبان انگلیسی در اردبیل آموزش زبان فرانسه آموزش زبان فرانسه در اردبیل آموزش زبان روسی آموزش زبان روسی در اردبیل آموزش زبان آلمانی آموزش زبان آلمانی دراردبیل آموزش زبان استانبولی آموزش زبان استانبولی در اردبیل آموزش زبان ترکی استانبولی بهترین موسسه زبان بهترین موسسه زبان اردبیل برترین موسسه زبان اردبیل مدرسه زبان مدرسه هوشمند زبان آموزش آنلاین آموزش آنلاین زبان آموزش آنلاین در اردبیل استخدام مدرس زبان استخدام مدرس زبان اردبیل آموزش ای پی تی آزمون EPTدوره فشرده EPT در اردبیل دوره فشرده EPT دوره طلایی EPT دوره تضمینی زبان دوره تضمینی EPT دوره آنلاینEPT آموزش ام اس آرتی آزمون MSRTدوره فشرده MSRT در اردبیل دوره فشرده MSRT دوره طلایی MSRT دوره تضمینی زبان دوره تضمینی MSRT دوره آنلاینMSRT آموزش ام اچ ال ای آزمون MHLEدوره فشرده MHLE در اردبیل دوره فشرده MHLE دوره طلایی MHLE دوره تضمینی زبان دوره تضمینی MHLE دوره آنلاینMHLE آموزش ام سی اچ ای آزمون MCHE دوره فشرده MCHE در اردبیل دوره فشرده MCHE دوره طلایی MCHE دوره تضمینی زبان دوره تضمینی MCHE دوره آنلاین آموزش ام سی اچ ای آزمون MCHE دوره فشرده MCHE در اردبیل دوره فشرده MCHE دوره طلایی MCHE دوره تضمینی زبان دوره تضمینی MCHE دوره آنلاین MCHE آموزش آیلتس آزمون IELTSدوره فشرده IELTS در اردبیل دوره فشرده IELTS دوره طلایی IELTS دوره تضمینی IELTS دوره تضمینی IELTS دوره آنلاینIELTS آموزش تافل آزمون تافل دوره فشرده TOEFLدر اردبیل دوره فشرده TOEFL دوره طلایی TOEFL دوره تضمینی TOEFL دوره تضمینی تافل دوره آنلاین تافل نیماعلی زاده نیماعلیزاده النازمعصوم زاده موفقیت آیلتس تافل EPT MSRT MCHE MHLEزبان فرانسه زبان آلمانی زبان روسی زبان انگلیسی زبان استانبولی