MHLE

MHLE

MHLE

آزمون زبان MHLE چیست؟

آزمون زبان  MHLE) Ministry of Health Language Exam) توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور برگزار می‌شود. از لحاظ ساختار، آزمون MHLE بسیار شبیه به آزمون زبان MSRT بوده سطح آن در حد آزمون زبان تافل می باشد. دانشجویان و فارغ التحصیلانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز پژوهشی زیر نظر وزارت بهداشت را دارند، لازم هست تا قبل از ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی (phD) در آزمون MHLE  شرکت کرده و نمره قبولی را کسب نمایند. زیرا یکی از الزامات ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی (PhD) داشتن گواهی زبان آزمون MHLE  است. گواهی صادر شده تا دو سال دارای اعتبار می باشد.

  • حداقل نمره قابل قبول آزمون MHLEنمره 50 می‌باشد.
  •  این آزمون تقریبا هر دو ماه یکبار در مراکز و شهرهای مختلف برگزار می‌گردد.
  • فردی که در این آزمون شرکت می‌کند بایستی دارای دانشنامه کارشناسی ارشد در رشته مربوطه یا دکترای حرفه‌ای (پزشکی, دندانپزشکی, داروسازی, دامپزشکی و یا علوم آزمایشگاهی) باشد.
  •  داوطلبان نباید در دوره‌های دکترای تخصصی یا دستیاری در کلیه موسسات آموزشی و تحقیقاتی کشور مشغول به تحصیل باشند.
  • گواهی آزمون MHLE ، در زمان مصاحبه دکتری و یا قبل از برگزاری آزمون جامع دکتری، توسط کلیه دانشگاه های علوم پزشکی کشور قابل پذیرش و معتبر می باشد.
  • می توان از گواهی آزمون زبان MHLE برای کسب فرصت مطالعاتی و یا بورسیه های تحصیلی دولتی استفاده کرد.

ساختار آزمون MHLE 

1. بخش شنیداری

این بخش از آزمون MHLE  شامل ۳۰ سوال می باشد. در این بخش که خود از چند قسمت تشکیل شده، مکالمه هایی با لهجه آمریکایی برای داوطلبان پخش می شود و بعد از هر مکالمه یک مکث کوتاه وجود دارد که در این فاصله داوطلبان بایستی به سوالات مربوط به این مکالمه پاسخ دهند.  یک قسمت از مکالمه ها بصورت تک سوالی هستند، یعنی یک مکالمه کوتاه، مکث و یک سوال، اما قسمت دیگر از این بخش بصورت یک مکالمه نسبتا طولانی بین دو نفر می باشد و پس از پایان آن داوطلب باید به چندین سوال مربوط به این مکالمه پاسخ دهد.

 

2. ساختار و نگارش

این بخش از آزمون MHLE شامل ۲۰ سوال می باشد. داوطلبان در این بخش باید به سوالات ساختاری و چند گزینه‌ای پاسخ دهند. این بخش شامل دو دسته سوال است، یک دسته از سوالات بصورت جای خالی می باشد که داوطلب باید گزینه مناسب را انتخاب نماید و در دسته دوم، جملاتی نوشته شده است که در هر جمله زیر 4 کلمه خط کشیده شده و یکی از آنها اشتباه است، و داوطلب باید مورد اشتباه را انتخاب نماید.

3. درک مطلب

این بخش از آزمون MHLE شامل ۳۰ سوال می باشد و معمولا شامل ۴ متن آکادمیک و دانشگاهی است که به ازای هر متن تعدادی سوال داده می شود که داوطلب بر اساس اطلاعت داده شده در هر متن باید به سوالات پاسخ دهد.

4. واژگان

این بخش از آزمون MHLE ، شامل ۲۰ سوال می باشد. در این بخش تعدادی سوال جای خالی یا مترادف متضاد داده می شود تا میزان آگاهی داوطلب از لغات سنجیده شود.

 

برخی از دوره های دیگر: