انگلیسی

انگلیسی

انگلیسی

انگلیسی یکی از پرکاربرد ترین زبان های دنیاست

بعد از زبان “ماندارین” که رتبه ی دوم زبان های پر کاربرد دنیا را دارد ، انگلیسی بیش از هر زبان دیگری در بیشتر کشور های دنیا استفاده می شود به گونه ای که به شما این امکان را می دهد تا هر جایی از آن استفاده کنید. به علاوه صرف نظر از چالش فکری ، زمان و تلاشی که صرف  یادگیری سایر زبان ها می کنید انگلیسی به بهترین شکل پاسخ گوی تلاش شما برای یادگیری است. با احتساب بریتانیا کبیر  60 درصد از 196 کشورهای موجود در دنیا مانند آمریکا، استرالیا، کانادا و نیوزیلند زبان انگلیسی را به عنوان زبان رسمی خود برگزیده اند ، همچنین انگلیسی زبان سیاست  و رسمی اتحادیه اروپا ، ملل متحد ، ناتو ، انجمن بازرگانی اروپا  و کشور های مشترک المنافع بریتانیا می باشد. کشور های بزرگ دیگری مانند  سوئد ، دانمارک، آلمان و هلند زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود انتخاب کرده اند. به طور کلی نزدیک به 1.5 میلیارد نفر از مردم سرتاسر جهان به زبان انگلیسی صحبت می کنند و جمعیت باقیمانده در حال یادگیری این زبان می باشند.

آیا شما نیز مایل هستید با پیوستن به جمعیت انگلیسی زبانان این آمار را افزایش دهید؟

انگلیسی دریچه ای به سوی فرصت های جدید به رویتان می گشاید

چناچه بتوانید به زبان انگلیسی صحبت کنید در این صورت قادر خواهید بود در کشور های بی شماری با دیگران ارتباط برقرار کنید  و این امر باعث میشود فرصت های طلایی  زیادی در کشور هایی که در آنجا جویای کار هستید یا به عنوان توریست به آن ها سفر میکنید به دست آورید. با این حساب دیگر نگران گم شدن در کشور انگلیسی زبانی که به آنجا سفر کرده اید نخواهید شد چرا که می توانید به راحتی آدرس مکان های مختلف را بپرسید، با راهنمای تورها صحبت کنید، غذا سفارش دهید  و بدون هیچ استرسی با افراد بومی گفتگو کنید. لازم به ذکر است که برخی از مشاغل مانند شرکت هوایی، توریست  و صنعت فیلم سازی که به طور پیوسته  نیازمند سفر های خارجی و بین المللی می باشند از زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی خود استفاده می کنند ، لذا در این زمینه بسیاری از کار فرمایان تمایل دارند قبل از استخدام از میزان مهارت زبانی شما مطمئن شوند. این بدین معناست که اگر بتوانید انگلیسی صحبت کنید پس از پایان دانشگاه مشاغل احتمالی بیشتری برای انتخاب دارید.

 

انگلیسی شما را برای کارفرمایان خواستنی تر جلوه می دهد

بدون شک روان بودن در زبان دوم نشان دهنده یک ذهن ورزیده و بازتاب کننده ی شخصی است که زمان بسیار طولانی صرف ماهر شدن در زبان دیگری کرده است. در هر صورت صرف نظر از اینکه از چه ترکیب زبانی استفاده می کنید، دو زبانه بودن به خودی خود تاثیر گذار است و افزودن انگلیسی به رزومه ی کاریتان بسیار نتیجه بخش خواهد بود.

 اگرچه انگلیسی زبان پیچیده ای برای یادگیری است اما اگر به اندازه ی کافی در آن ماهر شوید کاملا مشهود خواهد بود و همانگونه که قبلا دیده اید از آنجایی که بسیاری از کشورهای دنیا به این زبان صحبت می کنند بهترین گزینه برای یادگیری است. اگر بتوانید انگلیسی را به روانی صحبت کنید برای درخواست های کاری خارج از کشور جایگاه بسیار محکم تری  خواهید داشت.

 

امروزه انگلیسی به عنوان “زبان تجارت” شناخته می شود پس اگر شما هم رویای یک تاجر بین المللی  شدن را در سر دارید لازم است  انگلیسی را به راحتی صحبت کنید. در سال های اخیر بیش از گذشته تجارت بین المللی به زبان انگلیسی رهبری می شود حتی اگر به زندگی یا کار خارج از کشور فکر نمی کنید به این معنا نیست که شما به  انگلیسی به عنوان زبانی مفید برای افزودن به رزومه ی خود نمی اندیشید. ممکن است در کشور شما صدها انجمن چند ملیتی با ادارات مختلف به زبان انگلیسی برگزار شود ، به علاوه درست به همان اندازه که مهارت های انگلیسی برای کارفرمایان داخلی حائز اهمیت اند برای کارفرمایان خارجی نیز از اهمیت والایی برخوردارند.

با در نظر گرفتن سه مثال زیر شرایطی را تصور کنید که ممکن است طی آن زبان انگلیسی در کشورمان مفید واقع شود:

  • جلسات کاری: اگر شما بتوانید به زبان انگلیسی صحبت کنید بدون شک قادر خواهید بود تا در جلسات تجاری بین المللی شرکت کنید. جایی که زبان های مختلفی ارائه می شود شانس بیشتری برای برگزاری جلسات به زبان انگلیسی  وجود دارد و اگر شما تنها فرد موجود در تیم خود هستید که قادر است به زبان انگلیسی صحبت کند ، میتوانید  با شرکت در جلسات مهم از همکاران خود پیشی بگیرید  و از نردبان ترقی شغلی خود بالا بروید.
  • خدمات خرید و فروش: با یادگیری انگلیسی می توانید به تمای مشتریان انگلیسی زبان کمک کنید و محصولات شرکت خود را به آن ها بفروشید. این ویژگی به شما فرصتی برای برقرای ارتباط با مشتریان خارجی می دهد . لازم است بدانید که توانایی برقرای ارتباط یک مهارت مهم تجاری است که شما را از سایر همکاران غیر انگلیسی زبان متمایز می کند و شما را به فردی ارزشمند برای شرکتی که در آن مشغول به کار هستید تبدیل می کند.
  • بازاریابی و مکاتبه: اگر شرکتی که در آن کا ر میکنید محصولات و خدمات خود را به بازارهای کشور های انگلیسی زبان عرضه می کند و یا با سایر کشورها مکاتباتی از قبیل انتشار اخبار دارد ، در این صورت دانش زبانی شما برای برقرای ارتباط با مشتریان یا خریداران احتمالی مثمر ثمر خواهد بود. همچنین ممکن است دانش فرهنگی که از این طریق به دست می آورید در چگونگی عرضه ی محصولات و ایده های شما به ملت های انگلیسی زبان مفید باشد.

انگلیسی به شما امکان دستیابی به برخی از بهترین دانشگاه های جهان می دهد

امروزه انگلیسی به عنوان زبان آموزش عالی شناخته می شود، دانشگاه هایی مانند آکسفورد ، کمبریج ، هاروارد و ام-آی- تی  تنها نمونه ای از معروف ترین دانشگاه هایی هستند که جایگاه رفیع میزهای لیگ آموزشی برتر دنیا را به خود اختصاص داده اند،  بنابراین زبان انگلیسی لازمه ی دسترسی به این جایگاه می باشد زیرا تمامی این دانشگاه ها انگلیسی زبان می باشند. لازم به ذکر است که اگر شما بتوانید در یکی از این موسسات تحصیل کنید ، شغل آینده ی خود را با درخشش نامی معتبر روی رزومه ی کاریتان آغاز خواهید کرد- که مزایای آن غیر قابل توصیف است. چنانچه انگلیسی زبان مادری شما نمی باشد می بایست طی مراحل پذیرش در یک آزمون انگلیسی شرکت کنید تا نشان دهید سطح زبانی شما مورد قبول نیازهای محیط آموزشی است.

پس اگر رویای تحصیل  در یک دانشگاه برتر دارید ، تلاشی که طی سال های تحصیلی خود صرف یادگیری انگلیسی می کنید به زودی مثمر ثمر خواهد شد.

انگلیسی زبان برخی از آثار ادبی برجسته ی جهان است

اگر شما به زبان انگلیسی مسلط باشید می توانید از مطالعه ی آثاری که توسط برخی از معروف ترین نویسندگان جهان نوشته شده اند لذت ببرید، در این صورت آثار شکسپیر رنگ و بوی جدیدی به خود خواهند گرفت  به علاوه می توانید از آثار تاثیرگزار ادبیات کلاسیک مانند کتاب “بلندی های بادگیر” نوشته ی  امیلی برونته ،  “مزرعه ی حیوانات” و “1984” اثر جورج ارول  و ” غرور و تعصب” نوشته ی جین آستین  لذت ببرید. لازم به ذکر است که ترجمه به ندرت دین واقعی یک نویسنده را به جای می آورد بنابراین تنها راه برای قدردانی از یک اثر ادبی کلاسیک خواندن آن به زبان اصلی است. به علاوه میتوانید از این طریق  دانش زبانی خود را با یادگیری لغات جدید و ساختار جملات عمیق تر و غنی تر کنید.

 

انگلیسی به شما این امکان را می دهد تا جنبه های متفاوتی از فرهنگ های معروف را یاد بگیرید

همه ی ما می دانیم که اکثر فیلم های پرطرفدار جهان در هالیوود  و به زبان انگلیسی  ساخته می شوند ، تاکنون چند بار از تماشای یک فیلم آمریکایی با زیر نویس هایی  که به سرعت از زیر آن می گذرند به ستوه آمده اید؟ یا چند بار آهنگ پاپ مورد علاقه ی خود را زیر لب زمزمه کرده اید اما نتوانسته اید به تنهایی آن را بخوانید زیرا به زبان انگلیسی است و شما معنای کلمات رانمی دانید؟ راه حل شما پیش ماست… تمامی آن زیر نویس های خسته کننده ی سینما را ببوسید و کنار بگذارید  و با یادگیری انگلیسی در سرزمین زبان از آهنگ مورد علاقه ی خود لذت بیشتری ببرید.

 

انگلیسی به شما این امکان را می دهد تا در کنفرانس ها و رویداد های بین المللی شرکت کنید

رویدادهای مهم ورزشی مانند المپیک و بسیاری از کنفرانس ها به زبان انگلیسی برگزار می شوند ، بنابراین حریفان و نمایندگان می بایست بتوانند به انگلیسی صحبت کنند تا سهم بیشتری در این عرصه داشته باشند. ممکن است به عنوان بخشی از شغل انتخابی خود نیاز داشته باشید در کنفرانس های متعددی شرکت کنید بنابراین یادگیری انگلیسی می تواند مزیت بسیاربزرگی برای شما به شمار آید. در این صورت نه تنها قادر خواهید بود گفتگوی افراد را به خوبی درک کنید بلکه در فرصت های شبکه ای مرتبط با این رویداد ها  نیزسهم بیشتری پیدا خواهید کرد.

 

انگلیسی الفبای ساده ای دارد که اکثر حروف آن شبیه یکدیگرند

الفبای انگلیسی در مقایسه با زبان هایی که الگو و تصاویر پیچیده ای دارند ، بسیار قابل فهم است. چنانچه قبلا زمان زیادی صرف یادگیری الفباهای پیچیده کرده اید بهتر است بدانید که پیشرفت شما در انگلیسی دوبرابر خواهد شد زیرا با سایر زبان ها حروف الفبای مشترکی دارد. در زبان انگلیسی هیچ نشانه یا کاراکتر پیچیده ای وجود ندارد ، در صورتی که در زبان فرانسوی که اساسا از الفبای مشابهی تشکیل شده است برای  هر حرف از لهجه ها ی متفاوتی استفاده می شود که تلفظ آن را تغییر می دهد. به علاوه در زبان انگلیسی معادل مودبانه یا غیر رسمی برای خطاب کردن افراد وجود ندارد و می توان همه را با “you” خطاب کرد این در حالی است که در زبان فرانسوی این معادل ها به صورت “tu”  و “vous”  می باشند. بنابراین دیگر نگران این نخواهید بود که ناخواسته موجب تبعیض طبقاتی میان افراد شوید. همچنین برخلاف بیشتر زبان های اروپایی در انگلیسی معادل مذکر و مونث برای کلمات وجود ندارد : (مانند “dog” نه “ le chien”).

انگلیسی دسترسی شما را به دانش آسان تر می کند

آیا می دانستید که 55 درصد وب سایت های دنیا به انگلیسی نوشته شده اند؟

این آمار بی شک کاربرد سایر زبان ها را به حداقل می رساند، با این وجود زبان روسی دومین زبان پرکاربرد در اینترنت است که تنها 6 درصد صفحات به این زبان نوشته شده اند. دانش انگلیسی به شما این امکان را می دهد تا به منابع فکری دنیا دسترسی بیشتری داشته باشید. همچنین انگلیسی زبان  علم است ، با تسلط به زبان انگلیسی نه تنها به بخش عظیم تری از دانش موجود روی وب دسترسی پیدا خواهید کرد ،بلکه می توانید با مطالعه ی کتاب و مقالات علمی دانش خود را افزایش دهید. چنانچه قصد دارید یک شغل علمی را دنبال کنید یادگیری انگلیسی برا ی شما امری الزامی است. طبق رونوشت شاخص علمی که توسط موسسه ی اطلاعات علمی گرد آوری شده ، 95 درصد مقالات  به زبان انگلیسی نوشته شده اند ، در حالی که تنها نیمی از این مقالات مربوط به کشور های انگلیسی زبان می باشند. براساس آمار دانشگاه آزاد ” 3/2 دانشجویان فارغ التحصیل شده ی دانشگاه آکسفورد اهل بریتانیا می باشند، همچنین دانشجویان مشغول به تحصیل در آزمایشگاه تحقیقاتی شیمی دانشگاه بیان کرده اند که انگلیسی کلید موفقیت آن ها بود ه است”.

انگلیسی یک چالش بی نظیر فکری است

بدون شک انگلیسی یکی از سخت ترین زبان ها برای یادگیری است چرا که پر از تفاوت های ظریف، تلفظ های غیر منتظره و قوانین عجیب می باشد که  هر یک از این قوانین خود استثناهاتی دارند بنابراین مسلط شدن به آن نیازمند از خود گذشتگی و پشتکار فراوان است.

اگر نگران یک چالش جدید هستید احتمالا انگلیسی همان چالشی است که می بایست پشت سر بگذارید زیرا یکی از پرکاربردترین زبان ها ی دنیاست که تجربه ها ی فرهنگی بسیاری در اختیار شما قرار می دهد و به شما کمک می کند تا مهارت های زندگی خود را گسترش داده ، افراد جدید  را ملاقات و در رویارویی با شرایط مختلف اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید.

آیا توانسته ایم به اندازه ی کافی شما را متقاعد کنیم؟ چنانچه مصمم به یادگیری انگلیسی شده اید ، در یکی از دوره های آموزشی سرزمین زبان  شرکت کرده و مهارت های انگلیسی خود را در کنار زبان آموزان هم فکر خود تقویت کنید.

برخی از دوره های دیگر: